Blogger Widgets Blogger Widgets

GSKILL RIPJAWSX DDR3 1600MHZ RAM İncelemesi

Yazar Pc Oyuncum Tarih 15 Tem 2012
http://www.pcoyuncum.com/
Gün geçtikçe çok fazla Ram yiyen oyunlar çıkıyor . Bu tür oyunları 2 Gb Ramlerle oynamanın imkanı yok . Google Chrome bile 1 GB Ram yerken Oyunların 4 GB Ram yemesi normal.
 Bugün Gskill Ripkawsx Ddr3 1600 Mhz 8 GB'i inceleyecegiz .
RAM ' in 8 gb olması oldukça iyi ve 8GB Yanma olasılıgna karşı 2 Memory girişi halinde 4+4 GB olarak ikiye ayrılmış . Oyun oynarken bellek sorunlarına karşı güvenilir ve yüksek performanslı DIMM'ler tasarlanmıştır .

http://www.pcoyuncum.com/

G.Skill 1600 Mhz olmasına ragmen güçlü overclock yapısı sayesinde 2000 Mhz veya daha üstüne çıkarılabilir . Hız ne kadar yüksekme işlemci de o bilginin kendisine ulaştırılması için o kadar bekler ve gereken en ideal şekilde çalışarak tam performans almanızı saglar . İşlemci , bellek üzerinde bir bilgiye ihtiyaç duydugunda ; bellek kontrölcüsü bir komut hazırlar Bellek işlemciye yollayarak ne kadar zaman sonra Bilgi göndereceginiz hazırlar . Bellek kontrölcüsü sayesinde sürekli devam eden döngü saglanır . Performansın en önemli saglayıcılarından biride Yüksek çalışma frekansıdır .
http://www.pcoyuncum.com/
Ddr3 belleklerde işlemcinin maximum bellek kontölcülerine verecegi voltaj degeri 1.65 Volt'dur .Bu Voltajın altında çalışan bütün bellekler düşük çalışma voltajına sahiptir . G.Skill belleklerin çogu bu kurala uyar hatta 1.30 Voltta çalışabilecek şekilde ayarlanmıştır . Bu bellek karının düşük Voltaj harcaması sayesinde Elektrik tasarrufu edersiniz .
RIPJAWS X belleklerin gerek sogutmada başarısı gerek düşük Voltaj çalışmasına sahip oluşu ; bu sıralarda pek çok kişinin sistemi için olmassa olması overclock (hız aşırtma ) için tam anlamıyla çok süper bir Bellek kartı . Belleklerin overclock performansı yüksek grafik oyunlarını oynayanlar için tercih edilebilir hale getiriyor.Aleminyum sogutucu sayesinde Overclock işlemini biraz daha kolaylaştıran ve daha fazla Mhz arşışı saglayan Bellek kartı adeta Overclock için üretilmiş diyebiliriz .

Bellek(RAM) ' in üstün performansıyla oyunlarda ve uygulamalarda hiç bir sıkıntı çekmeden , sorunsuz kullanabileceginiz bir Bellek .

1 yorum:

Pc Oyuncum dedi ki...

http://www.pcoyuncum.com/2012/07/gskill-ripjawsx-ddr3-1600mhz-ram.html 

Yorum Gönder